Buy 744373210010 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Part No 744373210010
Manufacturer Wurth Electronics
Description FIXED IND 100NH 8.1A 5.5 MOHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:4012
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:365MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):5.5 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:8.1A
Current - Saturation:24A
Package / Case:2-SMD
Material - Core:Iron Powder
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:100nH Shielded Molded Inductor 8.1A 5.5 mOhm Max 2-SMD
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.160" L x 0.160" W (4.06mm x 4.06mm)