Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7411WS 0601000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7411WS 0601000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7411WS 0601000
| Part No | 7411WS 0601000 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | CBL 4COND 18AWG SHLD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Shield Material: | Copper, Tinned |
|---|---|
| Length: | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0470" (1.194mm) |
| Shield Type: | Braid |
| Detailed Description: | 4 Conductor Multi-Conductor Cable Chrome 18 AWG Braid 1000.0' (304.8m) |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Conductor Strand: | 16/30 |
| Jacket Color: | Chrome |
| Conductor Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC), Polyamide (PA), Nylon |
| Jacket (Insulation) Material: | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MachFlex™ |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.391" (9.93mm) |
| Other Names: | BEL2924-1000 |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Number of Conductors: | 4 |
| Operating Temperature: | - |
| Shield Coverage: | 85% |
Introduce
We can supply 7411WS 0601000 , send us a request quote to request 7411WS 0601000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7411WS 0601000.The price and lead time for 7411WS 0601000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7411WS 0601000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 7411WS 0601000
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 74111 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ1 4.33" | RFQ >> | |
| 74112 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ2 1.97" 1=10 PK | RFQ >> | |
| 74113 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ1 5" | RFQ >> | |
| 74115 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ2 2.76" | RFQ >> | |
| 74116 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ1 5.91" | RFQ >> | |
| 74118 | Wiha | BIT PHILLIPS SZ2 3.54" | RFQ >> | |
![]() |
7411E0225S01LF | Amphenol FCI | SMART CARD CNR E02 LF | RFQ >> |
![]() |
7411J11CBE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J11WQE11 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J11Z3QE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J11ZBE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J11ZQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J19CQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J19ZQE21 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J19ZQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J1AV2BE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1AV2QE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J1CBE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1CQE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J1V2BE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1V3BE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1V4BE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1V4SE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J1ZBE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J1ZQE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21CGE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21CQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21W3BE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J21Z3BE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J21Z3QE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21ZGE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21ZQE12 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21ZQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J21ZQI22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2CBE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J2CGE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2CQE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2WBE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J2Z3GE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2Z3GE3 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2Z3QE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J2ZBE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J2ZQE2 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37CBE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |
![]() |
7411J37CQE11 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37CQE12 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37CQE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37CQE32 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37Z3QE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V | RFQ >> |
![]() |
7411J37ZBE22 | C&K | SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V | RFQ >> |







