Buy 7133SA45J8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
7133SA45J8
| Part No | 7133SA45J8 |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 32K PARALLEL 68PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 68-LCC (J-Lead) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 45ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 68-PLCC (24.21x24.21) |
| Memory Type: | Volatile |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 32Kb (2K x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 45ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | IDT7133 |
| Other Names: | IDT7133SA45J8 IDT7133SA45J8-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
Related parts for 7133SA45J8
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
7133 | JKL Components Corporation | LAMP INCAND RT-3/4 WIRE TERM 5V | RFQ >> |
7133 | VCC (Visual Communications Company) | LAMP INCAND RT-3/4 WIRE TERM 5V | RFQ >> |
| 7133 BK001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 1000' | RFQ >> | |
| 7133 BK005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BLACK 100' | RFQ >> | |
| 7133 BL001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 1000' | RFQ >> | |
| 7133 BL005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 100' | RFQ >> | |
| 7133 BR001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 1000' | RFQ >> | |
| 7133 BR005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG BROWN 100' | RFQ >> | |
| 7133 GR001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 1000' | RFQ >> | |
| 7133 GR005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 100' | RFQ >> | |
| 7133 OR001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 1000' | RFQ >> | |
| 7133 OR005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 100' | RFQ >> | |
| 7133 RD001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG RED 1000' | RFQ >> | |
| 7133 RD005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG RED 100' | RFQ >> | |
| 7133 SL001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG SLATE 1000' | RFQ >> | |
| 7133 SL005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG SLATE 100' | RFQ >> | |
| 7133 VI001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 1000' | RFQ >> | |
| 7133 VI005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG VIOLET 100' | RFQ >> | |
| 7133 WH001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' | RFQ >> | |
| 7133 WH005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 100' | RFQ >> | |
| 7133 YG001 | Alpha Wire | HOOKUP STRND 18AWG YEL/GRN 1000' | RFQ >> | |
| 7133 YG005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG YEL/GRN 100' | RFQ >> | |
| 7133 YL001 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 1000' | RFQ >> | |
| 7133 YL005 | Alpha Wire | HOOK-UP STRND 18AWG YELLOW 100' | RFQ >> | |
| 71330 | Wiha | BIT HEX 3/32" 0.98" 1=10 PK | RFQ >> | |
| 71331 | Wiha | SOCKET HEX 4MM | RFQ >> | |
71331 ROYAL BLU 5/16"X50' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
| 71332 | Wiha | SOCKET HEX 12MM 2.95" | RFQ >> | |
71332-001 | Amphenol FCI | 71332-001-30P R/A HDR | RFQ >> |
| 71333 | Wiha | BIT HEX 7/64" 0.98" 1=10 PK | RFQ >> | |
| 71336 | Wiha | BIT HEX 1/8" 0.98" 1=10 PK | RFQ >> | |