Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7052S35GB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7052S35GB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7052S35GB
| Part No | 7052S35GB |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 16K PARALLEL 108PGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 108-BPGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Access Time: | 35ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 108-PGA (30.48x30.48) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Quad Port, Asynchronous Memory IC 16Kb (2K x 8) Parallel 35ns 108-PGA (30.48x30.48) |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 16Kb (2K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 35ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | IDT7052S35GB IDT7052S35GB-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Quad Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply 7052S35GB , send us a request quote to request 7052S35GB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7052S35GB.The price and lead time for 7052S35GB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7052S35GB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









