Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7050S25PQF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7050S25PQF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7050S25PQF
| Part No | 7050S25PQF |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 8K PARALLEL 132PQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 132-BQFP Bumpered |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 25ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Quad Port, Asynchronous Memory IC 8Kb (1K x 8) Parallel 25ns 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 8Kb (1K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 25ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | IDT7050 |
| Other Names: | IDT7050S25PQF IDT7050S25PQF-ND |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM - Quad Port, Asynchronous |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply 7050S25PQF , send us a request quote to request 7050S25PQF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7050S25PQF.The price and lead time for 7050S25PQF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7050S25PQF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 7050S25PQF
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 7050 | Keystone Electronics Corp. | LED HOLDER T1 3MM NYLON NATURAL | RFQ >> | |
| 7050-100-LF | Twin Industries | BREADBOARD GENERAL PURPOSE PTH | RFQ >> | |
![]() |
70500206 | Crouzet | Y MTG BRKT FOR SW-83101-112 1 | RFQ >> |
![]() |
70500207 | Crouzet | L MTG BRKT FOR SW-83101-112 1 | RFQ >> |
![]() |
70500208 | Crouzet | H MTG BRKT FOR SW-83101112 15 | RFQ >> |
![]() |
70500214 | Crouzet | 03 MTG BRKT FOR SW-83101-112 | RFQ >> |
![]() |
70500216 | Crouzet | K2 MOUNTING BRACKET | RFQ >> |
![]() |
70500218 | Crouzet | 02 MTG BRKT FOR 83101-112 154 | RFQ >> |
![]() |
70500219 | Crouzet | O MTG BRKT FOR SW-83101-112 1 | RFQ >> |
![]() |
70500234 | Crouzet | V4 ACT FOR SW-83101-112 154 R | RFQ >> |
![]() |
70500240 | Crouzet | V2 ACT FOR SW-83101-112154 | RFQ >> |
![]() |
70500297 | Crouzet | LEVER SP2222 | RFQ >> |
| 7050040-502 | Laird Technologies - Thermal Products | PELTIER PT6,12,F2,4040,TA,RT,W6 | RFQ >> | |
| 7050045-502 | Laird Technologies - Thermal Products | PELTIER MOD PT8,12,F2,4040,TA,W6 | RFQ >> | |
| 7050045-503 | Laird Technologies - Thermal Products | PELTIER PT8,12,F2,4040,TA,RT,W6 | RFQ >> | |
![]() |
70500767 | Crouzet | K3 MTG BRKT FOR SW-83101-112 | RFQ >> |
![]() |
70500809 | Crouzet | D ACT FOR SW-83101-112154 R=4 | RFQ >> |
![]() |
70500813 | Crouzet | E ACT FOR SW-83101-112154 R=4 | RFQ >> |
![]() |
70500828 | Crouzet | B ACT FOR SW-83101=112154 | RFQ >> |
![]() |
70500831 | Crouzet | F ACT SW-83101-112154 R=27 PL | RFQ >> |
![]() |
70500837 | Crouzet | G ACT FOR SW 83101-112154 | RFQ >> |
| 70500840 | Crouzet | Q ACT FOR SW-83101-112 154 R= | RFQ >> | |
![]() |
70500846 | Crouzet | V ACT FOR SW-83101-112 154 | RFQ >> |
![]() |
70500870 | Crouzet | V3 ACT FOR SW-83101-112154 R= | RFQ >> |
![]() |
70500879 | Crouzet | ACTUATOR | RFQ >> |
| 70500888 | Crouzet | A ACT FOR SW-83101-112154 R=4 | RFQ >> | |
![]() |
70500896 | Crouzet | M ACT FOR SW-83101-112 154-ZI | RFQ >> |
![]() |
70500897 | Crouzet | K MTG BRKT FOR SW-83101-11215 | RFQ >> |
![]() |
70500898 | Crouzet | K3 MTG BRKT FOR SW-83101-1121 | RFQ >> |
![]() |
70501 WHT 3/16"X40' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
![]() |
70501862 | Crouzet | T3 ACT FOR SW-83101-112154 | RFQ >> |
![]() |
70501877 | Crouzet | S ACT SW-83101-112154 R=32 ST | RFQ >> |
![]() |
70501927 | Crouzet | LEVER FOR 83106/83111 ROLLER | RFQ >> |
![]() |
70502 BK 3/16"X40' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
![]() |
70503 GOLD METAL 3/16"X40' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
![]() |
70504 RED 3/16"X40' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
![]() |
70505 SLVR METAL 3/16"X40' | 3M | SCOTCHCAL STRIPING TAPE | RFQ >> |
![]() |
70507 | Wiha | BIT TORX TR T7S 1.97" 1=10 PK | RFQ >> |
![]() |
70507226 | Crouzet | 57E ACT FOR SW-83131 R=10.7 | RFQ >> |
![]() |
70507247 | Crouzet | 57A ACT FOR SW-83131 R=43 | RFQ >> |
![]() |
70507252 | Crouzet | 57E ACT FOR SW-83131 R=25.3 | RFQ >> |
![]() |
70507326 | Crouzet | B ACT PLAN R=24 FOR 170 | RFQ >> |
![]() |
70507329 | Crouzet | F ACT SIMRLR R=19.5 FOR 170 | RFQ >> |
![]() |
70507456 | Crouzet | H ACT R48.2- 83161 | RFQ >> |
![]() |
70507457 | Crouzet | CASE FOR U83161 | RFQ >> |
![]() |
70507458 | Crouzet | COVER FOR THE CASE OF U83161 | RFQ >> |
![]() |
70507463 | Crouzet | BA ACT PLAN R=38 FOR 161 | RFQ >> |
| 70507524 | Crouzet | "B" ACT PLAN R=25.4 FOR 161 | RFQ >> | |
![]() |
70507525 | Crouzet | N ACT PLAN R=75 FOR 161 | RFQ >> |
| 70507526 | Crouzet | "C" ACT PLAN R=50 FOR 161 | RFQ >> |








