Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6803235122F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 6803235122F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
6803235122F
| Part No | 6803235122F |
|---|---|
| Manufacturer | Dialight |
| Description | LED PANEL INDCATOR GREEN 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | 25000mcd |
| Current: | 30mA |
| Voltage: | 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green 30° 6V 30mA Round with Flat Top, 12.00mm Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Wire Leads - 6" (152.40mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.41" (10.30mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 680 |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 12.00mm |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Other Names: | 680-3235-122F |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | 525nm |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 30° |
Introduce
We can supply 6803235122F , send us a request quote to request 6803235122F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 6803235122F.The price and lead time for 6803235122F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 6803235122F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







