Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6013M5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 6013M5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
6013M5
| Part No | 6013M5 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 208 V ~ 250 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Neon Panel Indicator Green 208 V ~ 250 V Round with Domed Top, 9.90mm Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.38" (9.65mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 6013M |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 9.90mm |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | Neon |
| Ingress Protection: | NEMA 13 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | Oil Resistant |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 6013M5 , send us a request quote to request 6013M5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 6013M5.The price and lead time for 6013M5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 6013M5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 6013M5
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
6013 | Ohmite | WASHER, MICA D85812 BAG OF 100 | RFQ >> |
| 6013 | Keystone Electronics Corp. | JACK TIP METAL-CLAD .080" RED | RFQ >> | |
![]() |
6013-010 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-012 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-016 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-020 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-024 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-028 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-036 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-048 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-056 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
6013-120 | API Delevan | XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE | RFQ >> |
![]() |
60130140146110 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 14P B | RFQ >> |
![]() |
60130140146351 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 14P | RFQ >> |
![]() |
60130140146580 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 14P B | RFQ >> |
![]() |
60130140153351 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 14P WIS | RFQ >> |
![]() |
60130140153580 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 14P WIS BU | RFQ >> |
![]() |
60130145205 | HARTING | HAR-MIK BELL 14M-IDC 0.5-0.75 | RFQ >> |
![]() |
60130145205580 | HARTING | HAR-MIK BELL 14M-IDC 0.5-0.75 BU | RFQ >> |
![]() |
60130145215 | HARTING | HAR-MIK BELL 14M-IDC 0.75-0.90 | RFQ >> |
![]() |
60130145215580 | HARTING | HAR-MIK BELL 36M-IDC 0.75-0.90 B | RFQ >> |
![]() |
60130200153 | HARTING | PLASTIC HOOD(INTERNAL SCREEN)20P | RFQ >> |
![]() |
60130205100 | HARTING | HAR-MIK I/O BELLOW CABLE FEMALE | RFQ >> |
![]() |
60130205200 | HARTING | HAR-MIK M 20 PIN | RFQ >> |
![]() |
60130260146110 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 26PBL | RFQ >> |
![]() |
60130260146351 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 26P | RFQ >> |
![]() |
60130260146580 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 26P B | RFQ >> |
![]() |
60130260153 | HARTING | PLASTIC HOOD W/INTERNAL SCREEN | RFQ >> |
![]() |
60130260153351 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 26P WIS | RFQ >> |
![]() |
60130260153580 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 26P WIS BU | RFQ >> |
![]() |
60130260555 | HARTING | HMIK BEL METAL-HOOD LATCH 26P RA | RFQ >> |
![]() |
60130260555580 | HARTING | HMIK BEL METAL-HOOD LATCH 26P PA | RFQ >> |
![]() |
60130265200 | HARTING | HAR-MIK BELL 26M-IDC 05-065 | RFQ >> |
![]() |
60130265205 | HARTING | HAR-MIK BELL 26M-IDC 0.5-0.75 | RFQ >> |
![]() |
60130265205580 | HARTING | HAR-MIK BELL 26M-IDC 0.5-0.75 BU | RFQ >> |
![]() |
60130265215 | HARTING | HAR-MIK BELL 26M-IDC 0.75-0.90 | RFQ >> |
![]() |
60130265215580 | HARTING | HAR-MIK BELL 26M-IDC 0.75-0.90 B | RFQ >> |
![]() |
60130285100 | HARTING | FEMALE I.D.C. WIRE 0.5,0.65 | RFQ >> |
![]() |
60130285180 | HARTING | HAR-MIK BELL 28F SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
60130360146110 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 36PBL | RFQ >> |
![]() |
60130360146351 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 36P | RFQ >> |
![]() |
60130360146580 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 36P B | RFQ >> |
![]() |
60130360153 | HARTING | HMIK PLAPC-HOOD BEL LATCH 36P WI | RFQ >> |
![]() |
60130360153351 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 36P WIS | RFQ >> |
![]() |
60130360153580 | HARTING | H TEMP PLAPC-HOOD BEL 36P WIS BU | RFQ >> |
![]() |
60130365100 | HARTING | HAR-MIK BELL 36F-IDC 0,5-0,65 | RFQ >> |
![]() |
60130365180 | HARTING | HAR-MIK BELL 36F SOLDER CUP | RFQ >> |
![]() |
60130365200 | HARTING | HAR-MIK BELL 36M-IDC 0,5-0,65 | RFQ >> |
![]() |
60130365205 | HARTING | HAR-MIK BELL 36M-IDC 0.5-0.75 | RFQ >> |
![]() |
60130365215 | HARTING | HAR-MIK BELL 36M-IDC 0.75-0.90 | RFQ >> |








