Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 4700A3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 4700A3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
4700A3
| Part No | 4700A3 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | INDICATOR NEON AMBER PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 105 V ~ 125 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Neon Panel Indicator Amber 105 V ~ 125 V Round with Domed Top, 9.65mm Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Wire Leads - 4.6" (116.84mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.32" (8.13mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 4700A |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 9.65mm |
| Lamp Color: | Amber |
| Type: | Neon |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 4700A3 , send us a request quote to request 4700A3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 4700A3.The price and lead time for 4700A3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 4700A3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







