Buy 4306R-101-392LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
4306R-101-392LF
| Part No | 4306R-101-392LF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 6SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±2% |
| Power Per Element: | 200mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | 50 ppm/°C |
| Package / Case: | 6-SIP |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | 6-SIP |
| Circuit Type: | Bussed |
| Detailed Description: | 3.9k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP |
| Resistance (Ohms): | 3.9k |
| Number of Resistors: | 5 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.195" (4.95mm) |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.584" L x 0.085" W (14.83mm x 2.16mm) |
| Series: | 4300R |
| Other Names: | 4306R-1-392LF 4306R-101-392LF-ND |
| Number of Pins: | 6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |