Buy 4232-821H with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
4232-821H
Part No 4232-821H
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 820NH 294MA 1.4 OHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Inductance:820nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Height - Seated (Max):0.101" (2.57mm)
Frequency - Self Resonant:100MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.4 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:294mA
Current - Saturation:-
Package / Case:2-SMD
Material - Core:Phenolic
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:820nH Unshielded Wirewound Inductor 294mA 1.4 Ohm Max 2-SMD
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Series:4232
Q @ Freq:10 @ 25MHz