Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 373-ORANGE-48MMX50M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 373-ORANGE-48MMX50M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
373-ORANGE-48MMX50M
| Part No | 373-ORANGE-48MMX50M |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE BOX SEAL ORG 1.89"X 54.7YD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Packaging: | Roll |
|---|---|
| Length: | 164' (50.0m) 54.7 yds |
| Thickness - Backing, Carrier: | 0.0016" (1.6 mils, 0.041mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Rubber |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Orange |
| Series: | Scotch® 373 |
| Usage: | Packaging, Sealing, Splicing |
| Width: | 1.89" (48.00mm) |
| Thickness: | 0.0025" (2.5 mils, 0.064mm) |
| Other Names: | 00021200723957 02120072395 2120072395 21200723957 373ORANGE48MMX50M 70006182862 7010373654 |
| Shelf Life: | 18 Months |
| Backing, Carrier: | Polypropylene Film |
| Thickness - Adhesive: | 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm) |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 373-ORANGE-48MMX50M , send us a request quote to request 373-ORANGE-48MMX50M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 373-ORANGE-48MMX50M.The price and lead time for 373-ORANGE-48MMX50M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 373-ORANGE-48MMX50M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






