Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3625/36 100MSF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 3625/36 100MSF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3625/36 100MSF
| Part No | 3625/36 100MSF |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | CBL RIBN 36COND 0.039 GRAY 100M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Length: | 328.1' (100.00m) |
|---|---|
| Insulation Resistance: | 10 GOhm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Jacket Color: | Gray |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Features: | Zippable |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Ribbon Width: | 1.417" (35.99mm) |
| Voltage: | 300V |
| Detailed Description: | Flat Ribbon Cable Gray 36 Conductors 0.039" (1.00mm) Flat Cable 328.1' (100.00m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Shielding: | Unshielded |
| Conductor Strand: | 7 Strands / 36 AWG |
| Ribbon Thickness: | 0.035" (0.89mm) |
| Ratings: | UL Style 2651 |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| First Conductor Mark: | Red |
| Series: | 3625 |
| Cable Type: | Flat Cable |
| Other Names: | 0 00 51111 76636 1 80000929481 MB36M-100 MB36M-100-ND MC36L-100 |
| Wire Gauge: | 28 AWG |
| Number of Conductors: | 36 |
Introduce
We can supply 3625/36 100MSF , send us a request quote to request 3625/36 100MSF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 3625/36 100MSF.The price and lead time for 3625/36 100MSF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 3625/36 100MSF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








