Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 32746 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 32746 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
32746
| Part No | 32746 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | PLIERS ELEC LONG NOSE 5.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Electronics |
|---|---|
| Tip - Type: | Long Nose |
| Length: | 5.75" (146.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Electronics Pliers Long Nose Serrated 5.75" (146.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.21 lb (95.25g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 431-1042 |
| Features: | ESD Safe, Non-Slip, Soft Grips |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply 32746 , send us a request quote to request 32746 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 32746.The price and lead time for 32746 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 32746.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 32746
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 3274100 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GRAY | RFQ >> | |
| 3274102 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLUE | RFQ >> | |
| 3274104 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK RED | RFQ >> | |
| 3274106 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK YELLOW | RFQ >> | |
| 3274108 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GREEN | RFQ >> | |
| 3274110 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BROWN | RFQ >> | |
| 3274112 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK WHITE | RFQ >> | |
| 3274114 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK | RFQ >> | |
| 3274116 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK VIOLET | RFQ >> | |
| 3274118 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK ORANGE | RFQ >> | |
| 3274120 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK/YELLOW | RFQ >> | |
| 3274122 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GRAY | RFQ >> | |
| 3274124 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLUE | RFQ >> | |
| 3274126 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK RED | RFQ >> | |
| 3274128 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK YELLOW | RFQ >> | |
| 3274130 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GREEN | RFQ >> | |
| 3274132 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BROWN | RFQ >> | |
| 3274134 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK WHITE | RFQ >> | |
| 3274136 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK | RFQ >> | |
| 3274138 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK VIOLET | RFQ >> | |
| 3274140 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK ORANGE | RFQ >> | |
| 3274142 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK/YELLOW | RFQ >> | |
| 3274144 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GRAY | RFQ >> | |
| 3274146 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLUE | RFQ >> | |
| 3274148 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK RED | RFQ >> | |
| 3274150 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK YELLOW | RFQ >> | |
| 3274152 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GREEN | RFQ >> | |
| 3274154 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BROWN | RFQ >> | |
| 3274156 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK WHITE | RFQ >> | |
| 3274158 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK | RFQ >> | |
| 3274160 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK VIOLET | RFQ >> | |
| 3274162 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK ORANGE | RFQ >> | |
| 3274164 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK/YELLOW | RFQ >> | |
| 3274166 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GRAY | RFQ >> | |
| 3274168 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLUE | RFQ >> | |
| 3274170 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK RED | RFQ >> | |
| 3274172 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK YELLOW | RFQ >> | |
| 3274174 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GREEN | RFQ >> | |
| 3274176 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BROWN | RFQ >> | |
| 3274178 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK WHITE | RFQ >> | |
| 3274180 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK | RFQ >> | |
| 3274182 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK VIOLET | RFQ >> | |
| 3274184 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK ORANGE | RFQ >> | |
| 3274186 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLACK/YELLOW | RFQ >> | |
| 3274188 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GRAY | RFQ >> | |
| 3274190 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BLUE | RFQ >> | |
| 3274192 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK RED | RFQ >> | |
| 3274194 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK YELLOW | RFQ >> | |
| 3274196 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK GREEN | RFQ >> | |
| 3274198 | Phoenix Contact | DISTRIBUTION BLOCK BROWN | RFQ >> |





