Buy 3094R-563FS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3094R-563FS
Part No 3094R-563FS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 56UH 70MA 10 OHM SMD
Data sheet
Tolerance:±1%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:56µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)
Frequency - Self Resonant:11MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):10 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:70mA
Current - Saturation:-
Package / Case:2-SMD
Material - Core:Iron
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:56µH Unshielded Inductor 70mA 10 Ohm Max 2-SMD
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Series:3094R
Q @ Freq:70 @ 2.5MHz