Buy 3094-224HS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3094-224HS
Part No 3094-224HS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 220UH 45MA 24 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:-
Inductance:220µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)
Frequency - Self Resonant:4MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):24 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:45mA
Current - Saturation:-
Package / Case:2-SMD
Material - Core:Iron
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:220µH Unshielded Inductor 45mA 24 Ohm Max 2-SMD
Inductance Frequency - Test:790kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Series:3094
Q @ Freq:40 @ 790kHz