Buy 3090R-221J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
3090R-221J
Part No 3090R-221J
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 220NH 690MA 160 MOHM
Data sheet
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:220nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):0.050" (1.27mm)
Frequency - Self Resonant:300MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):160 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:690mA
Current - Saturation:-
Package / Case:2-SMD
Material - Core:Iron Powder
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:220nH Unshielded Inductor 690mA 160 mOhm Max 2-SMD
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Series:3090R
Q @ Freq:34 @ 25MHz