Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 30-00873 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 30-00873 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
30-00873
| Part No | 30-00873 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CBL 4CON 26/28AWG SHLD WHT 1M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 3.28' (1.00m) |
|---|---|
| Shield Type: | Foil, Braid |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Jacket Color: | White |
| Conductor Insulation: | High Density Polyethylene (HDPE), Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.169" (4.29mm) |
| Usage: | - |
| Features: | Drain Wire |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 80°C |
| Shield Coverage: | 100%, 65% |
| Shield Material: | Aluminum; Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0354" (0.900mm) |
| Voltage: | 30V |
| Detailed Description: | 4 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White 26 AWG, 28 AWG Foil, Braid 3.28' (1.00m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Strand: | 7/0.0063", 7/0.0051" |
| Ratings: | UL Style 2725 |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Other Names: | T1386-1 |
| Wire Gauge: | 26 AWG, 28 AWG |
| Number of Conductors: | 4 (1 Pair Twisted) |
Introduce
We can supply 30-00873 , send us a request quote to request 30-00873 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 30-00873.The price and lead time for 30-00873 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 30-00873.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







