Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 30-00452 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 30-00452 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
30-00452
| Part No | 30-00452 |
|---|---|
| Manufacturer | Tensility International Corporation |
| Description | CBL 4CON 24AWG SHLD WHT 153M BIO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 502.0' (153.0m) |
|---|---|
| Shield Type: | Spiral |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Jacket Color: | White |
| Conductor Insulation: | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.150" (3.81mm) |
| Usage: | - |
| Features: | Biological Compatibility |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Shield Coverage: | 90% |
| Shield Material: | Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0197" (0.500mm) |
| Voltage: | 150V |
| Detailed Description: | 4 Conductor Multi-Conductor Cable White 24 AWG Spiral 502.0' (153.0m) |
| Conductor Material: | Copper, Tinned |
| Conductor Strand: | 41/40 |
| Ratings: | ISO 10993 |
| Jacket (Insulation) Material: | Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Other Names: | 30-00452-ND T1372-153 |
| Wire Gauge: | 24 AWG |
| Number of Conductors: | 4 |
Introduce
We can supply 30-00452 , send us a request quote to request 30-00452 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 30-00452.The price and lead time for 30-00452 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 30-00452.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







