Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2701328 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2701328 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2701328
| Part No | 2701328 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | I/O MODULE 3 DIGITAL 4 RELAY 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | DIN Rail |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | Nanoline Series |
| Number of Outputs and Type: | 4 - Relay |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Input, Output (I/O) Module DIN Rail 24VAC/DC |
| Voltage - Supply: | 24VAC/DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Weight: | 0.441 lb (200.03g) |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Nanoline |
| Type: | Input, Output (I/O) Module |
| Other Names: | 2701328-ND 277-2642 NLC-IO-03I-04QRD-05A |
| Ingress Protection: | IP20 |
| Features: | - |
| Approvals: | UL |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 55°C |
| Number of Inputs and Type: | 3 - Digital |
Introduce
We can supply 2701328 , send us a request quote to request 2701328 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2701328.The price and lead time for 2701328 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2701328.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







