Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2701151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2701151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2701151
| Part No | 2701151 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | COMMUNICATIONS MODULE 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | DIN Rail |
|---|---|
| For Use With/Related Products: | Inline Series |
| Number of Outputs and Type: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Communications Module DIN Rail 24VDC |
| Voltage - Supply: | 24VDC |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Weight: | 0.221 lb (100.24g) |
| Termination Style: | Spring Terminal |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Inline |
| Type: | Communications Module |
| Other Names: | IBS IL 24 RB-T-XC-PAC |
| Ingress Protection: | IP20 |
| Features: | - |
| Approvals: | cUL, cULus, UL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 70°C |
| Number of Inputs and Type: | - |
Introduce
We can supply 2701151 , send us a request quote to request 2701151 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2701151.The price and lead time for 2701151 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2701151.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







