Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 25346NA6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 25346NA6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
25346NA6
| Part No | 25346NA6 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | SWITCH SLIDE DPDT 4A 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | 20,000 Cycles |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-On |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Electrical Life: | 10,000 Cycles |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | - |
| Actuator Material: | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Features: | Epoxy Sealed Terminals |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Contact Material: | Silver (Ag) |
| Current Rating: | 4A (AC), 1A (DC) |
| Circuit: | DPDT |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Slide Switch DPDT Through Hole, Right Angle |
| Actuator Type: | Standard |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Actuator Length: | 6.00mm |
| Series: | 25000N |
| Voltage Rating - DC: | 30V |
| Other Names: | 25346NA6-ND 679-1896 |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Switch Travel: | 4.00mm |
| Contact Finish: | - |
Introduce
We can supply 25346NA6 , send us a request quote to request 25346NA6 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 25346NA6.The price and lead time for 25346NA6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 25346NA6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 25346NA6
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 2534 | 3M | FIBER CLEAVER | RFQ >> | |
![]() |
2534-00H | API Delevan | FIXED IND 100UH 330MA 1.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-00J | API Delevan | FIXED IND 100UH 330MA 1.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-00K | API Delevan | FIXED IND 100UH 330MA 1.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-02H | API Delevan | FIXED IND 120UH 300MA 1.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-02J | API Delevan | FIXED IND 120UH 300MA 1.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-02K | API Delevan | FIXED IND 120UH 300MA 1.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-04H | API Delevan | FIXED IND 150NH 285MA 2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-04J | API Delevan | FIXED IND 150UH 285MA 2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-04K | API Delevan | FIXED IND 150UH 285MA 2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-06H | API Delevan | FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-06J | API Delevan | FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-06K | API Delevan | FIXED IND 180UH 277MA 2.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-08H | API Delevan | FIXED IND 220UH 265MA 2.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-08J | API Delevan | FIXED IND 220UH 265MA 2.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-08K | API Delevan | FIXED IND 220UH 265MA 2.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-10H | API Delevan | FIXED IND 270UH 229MA 3.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-10J | API Delevan | FIXED IND 270UH 229MA 3.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-10K | API Delevan | FIXED IND 270UH 229MA 3.2 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-12H | API Delevan | FIXED IND 330UH 220MA 3.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-12J | API Delevan | FIXED IND 330UH 220MA 3.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-12K | API Delevan | FIXED IND 330UH 220MA 3.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-14H | API Delevan | FIXED IND 390UH 203MA 4.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-14J | API Delevan | FIXED IND 390UH 203MA 4.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-14K | API Delevan | FIXED IND 390UH 203MA 4.1 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-16H | API Delevan | FIXED IND 470UH 193MA 4.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-16J | API Delevan | FIXED IND 470UH 193MA 4.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-16K | API Delevan | FIXED IND 470UH 193MA 4.5 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-18H | API Delevan | FIXED IND 560UH 187MA 4.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-18J | API Delevan | FIXED IND 560UH 187MA 4.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-18K | API Delevan | FIXED IND 560UH 187MA 4.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-20H | API Delevan | FIXED IND 680UH 175MA 5.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-20J | API Delevan | FIXED IND 680UH 175MA 5.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-20K | API Delevan | FIXED IND 680UH 175MA 5.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-22H | API Delevan | FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-22J | API Delevan | FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-22K | API Delevan | FIXED IND 820UH 170MA 5.8 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-24H | API Delevan | FIXED IND 1MH 160MA 6.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-24J | API Delevan | FIXED IND 1MH 160MA 6.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-24K | API Delevan | FIXED IND 1MH 160MA 6.4 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-26H | API Delevan | FIXED IND 1.2MH 130MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-26J | API Delevan | FIXED IND 1.2MH 130MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-26K | API Delevan | FIXED IND 1.2MH 130MA 10 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-28H | API Delevan | FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-28J | API Delevan | FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH | RFQ >> |
| 2534-28K | API Delevan | FIXED IND 1.5MH 118MA 12 OHM TH | RFQ >> | |
![]() |
2534-30H | API Delevan | FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-30J | API Delevan | FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-30K | API Delevan | FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH | RFQ >> |
![]() |
2534-32H | API Delevan | FIXED IND 2.2MH 100MA 17 OHM TH | RFQ >> |






