Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-750-LPI with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 24-750-LPI with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
24-750-LPI
| Part No | 24-750-LPI |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 12V, Series 24V |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Secondary Winding(s): | Dual |
| Primary Winding(s): | Dual |
| Current - Output (Max): | Parallel 1.5A, Series 750mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 18 VA |
| Voltage - Isolation: | 4000Vrms |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Weight: | 0.95 lb (430.91g) |
| Height - Seated (Max): | 30.00mm |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 115V, 230V |
| Termination Style: | PC Pin |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 66.80mm L x 55.60mm W |
| Series: | LPI |
| Type: | Semi-Toroidal |
| Other Names: | 595-1252 |
Introduce
We can supply 24-750-LPI , send us a request quote to request 24-750-LPI pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 24-750-LPI.The price and lead time for 24-750-LPI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 24-750-LPI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 24-750-LPI
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
24-7000-0052 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .050 1LB SP | RFQ >> |
![]() |
24-7012-0061 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .062" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7012-0655 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/OR421 .062" 1L | RFQ >> |
![]() |
24-7031-8801 | Kester | SOLDER LEAD FREE NO-CLEAN 21AWG | RFQ >> |
![]() |
24-7038-0673 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/OR421.031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-0009 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .020" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7040-0026 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .031" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7040-0027 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .031" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7040-0061 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .062" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7040-1403 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/48 .0240" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-7601 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/275 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8800 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8801 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8802 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8803 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .062" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8834 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .020 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7040-8846 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .0240" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7040-9718 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .025" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-0007 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .015" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-0039 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .024" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-0061 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .062" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-0066 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .093" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-0075 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .031" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-7402 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/282 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-7420 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/282 .025" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-8800 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-8808 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .020 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7050-8813 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .0240" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-8846 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/245 .0240" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9700 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .020" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9702 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .020" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9703 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .015" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9709 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9710 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .031" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9711 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .062" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9718 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .025" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9727 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .015" 1LB | RFQ >> |
![]() |
24-7050-9744 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/285 .010 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7068-0010 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .020" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7068-0039 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/44 .0240" 1LB | RFQ >> |
| 24-7068-1400 | Kester | SOLDER RA .062" 14AWG 1LB | RFQ >> | |
| 24-7068-1401 | Kester | SOLDER RA .020" 24AWG 1LB | RFQ >> | |
| 24-7068-1402 | Kester | SOLDER RA .031" 20AWG 1LB | RFQ >> | |
| 24-7068-1404 | Kester | SOLDER RA .050" 16AWG 1LB | RFQ >> | |
![]() |
24-7068-1405 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/48 .0240" 1LB | RFQ >> |
| 24-7068-1406 | Kester | SOLDER RA .025" 22AWG 1LB | RFQ >> | |
![]() |
24-7068-1407 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/48 .015" 1LB S | RFQ >> |
![]() |
24-7068-1411 | Kester | SOLDER FLUX-CORED/48 .093 1LB SP | RFQ >> |
![]() |
24-7068-1809 | Kester | SOLDER WIRE/PLR .031" LB SPL | RFQ >> |
| 24-7068-6401 | Kester | SOLDER WATER SOL .020" 24AWG 1LB | RFQ >> |






