Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 23J225 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 23J225 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
23J225
| Part No | 23J225 |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 225 OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 225 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.220" Dia x 0.516" L (5.60mm x 13.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | 20 |
| Power (Watts): | 3W |
| Resistance: | 225 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | - |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply 23J225 , send us a request quote to request 23J225 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 23J225.The price and lead time for 23J225 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 23J225.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






