Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2110QAX4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2110QAX4 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2110QAX4
| Part No | 2110QAX4 |
|---|---|
| Manufacturer | VCC (Visual Communications Company) |
| Description | INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Neon Panel Indicator White 125V Round with Flat Top Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.31" (7.87mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 2110QA |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lamp Color: | White |
| Type: | Neon |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 2110QAX4 , send us a request quote to request 2110QAX4 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2110QAX4.The price and lead time for 2110QAX4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2110QAX4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









