Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2100LL-150-H-RC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2100LL-150-H-RC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2100LL-150-H-RC
| Part No | 2100LL-150-H-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 15UH 10.5A 6 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.450" (11.43mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 6 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 10.5A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Sendust |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 15µH Shielded Toroidal Inductor 10.5A 6 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.860" Dia (21.84mm) |
| Series: | 2100LL |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | 2100LL-150H-RC 2100LL150HRC M1402 |
Introduce
We can supply 2100LL-150-H-RC , send us a request quote to request 2100LL-150-H-RC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2100LL-150-H-RC.The price and lead time for 2100LL-150-H-RC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2100LL-150-H-RC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 2100LL-150-H-RC
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
2100 | Lumberg Automation | 0985 S4742 104/8 M | RFQ >> |
| 2100-4-7320 | ebm-papst Inc. | 1 MF CAP PLASTIC 400V | RFQ >> | |
| 2100-440-AL | RAF | HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-440-AL-7 | RAF | HEX STANDOFF #4-40 ALUMINUM 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-440-N | RAF | HEX STANDOFF #4-40 NYLON 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-440-SS | RAF | HEX STANDOFF #4-40 SS 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-5 | Klein Tools | SHEARS W/FILE AND SCRAPER | RFQ >> | |
![]() |
2100-6310-9UA-1902 | 3M | 10X10 GRID ZIP SOCKET | RFQ >> |
| 2100-632-AL | RAF | HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4" | RFQ >> | |
![]() |
2100-632-AL-7 | RAF | HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1/4" | RFQ >> |
| 2100-632-SS | RAF | HEX STANDOFF #6-32 SS 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-7 | Klein Tools | CUTTER SHEARS TPRD CROSS 5.25" | RFQ >> | |
![]() |
2100-7243-00-1807 | 3M | CONN SOCKET PQFP 100POS TIN-LEAD | RFQ >> |
| 2100-8 | Klein Tools | CUTTER SHEARS TPRD CROSS 6.3" | RFQ >> | |
| 2100-832-AL | RAF | HEX STANDOFF #8-32 ALUMINUM 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-832-SS | RAF | HEX STANDOFF #8-32 SS 1/4" | RFQ >> | |
| 2100-9 | Klein Tools | CUTTER SHEARS TPRD CROSS 5.25" | RFQ >> | |
![]() |
2100/10TP 100M | 3M | CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100M | RFQ >> |
![]() |
2100/10TP 30M | 3M | CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/14TP 30M | 3M | CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/16TP 30M | 3M | CBL RIBN 16COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/20TP 100MSF | 3M | CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 100M | RFQ >> |
![]() |
2100/20TP 30M | 3M | CBL RIBN 20COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/26TP 30M | 3M | CBL RIBN 26COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/34TP 100M | 3M | CBL RIBN 34COND TWIST-PAIR 100M | RFQ >> |
![]() |
2100/34TP 30M | 3M | CBL RIBN 34COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/40TP 100M | 3M | CBL RIBN 40COND TWIST-PAIR 100M | RFQ >> |
![]() |
2100/40TP 30M | 3M | CBL RIBN 40COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/50TP 30M | 3M | CBL RIBN 50COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/60TP 30M | 3M | CBL RIBN 60COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
2100/64TP 30M | 3M | CBL RIBN 64COND TWIST-PAIR 30M | RFQ >> |
![]() |
21000-1 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21000-3 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21000-4 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21000-9 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21000100003 | HARTING | DREHSTROMANSCHLUSS SET T3 | RFQ >> |
![]() |
21000100004 | HARTING | POWER TERMINATION 3PH SET L1 | RFQ >> |
![]() |
21000100005 | HARTING | POWER TERMINATION 3PH SET L2 | RFQ >> |
![]() |
21001-1 | Agastat Relays / TE Connectivity | CAP SCREW HEX SOCKET | RFQ >> |
| 21001-2 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> | |
![]() |
21001-3 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-4 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-5 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-6 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-7 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-8 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
21001-9 | Agastat Relays / TE Connectivity | SCREW,CAP,SOCKET HEAD | RFQ >> |
![]() |
2100111200 | Dialight | LENS RED PANEL MOUNT THREADED | RFQ >> |
![]() |
2100111203 | Dialight | PMI CONVEX CAP RED DIFF FROSTED | RFQ >> |
![]() |
2100112200 | Dialight | LENS GREEN PANEL MOUNT THREADED | RFQ >> |











