Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20-101-1259 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 20-101-1259 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
20-101-1259
| Part No | 20-101-1259 |
|---|---|
| Manufacturer | Digi International |
| Description | COMPUTER SINGLE-BOARD BL4S210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Video Outputs: | - |
|---|---|
| Digital I/O Lines: | 32 |
| Number of Cores: | 1 |
| Analog Input:Output: | 8:2 |
| Cooling Type: | - |
| Speed: | 58.98MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Watchdog Timer: | Yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| RS-232 (422, 485): | 4 |
| USB: | - |
| Core Processor: | Rabbit 4000 |
| Form Factor: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Expansion Site/Bus: | - |
| Size / Dimension: | 3.75" x 5.75" (96mm x 146mm) |
| Series: | SBC BL4S200 |
| Power (Watts): | 4.5W |
| Ethernet: | 10 Mbps (1) |
| Storage Interface: | - |
| Other Names: | 201011259 316-1172 |
| RAM Capacity/Installed: | 512KB/512KB |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 20-101-1259 , send us a request quote to request 20-101-1259 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 20-101-1259.The price and lead time for 20-101-1259 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 20-101-1259.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








