Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 20-101-0535 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 20-101-0535 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
20-101-0535
| Part No | 20-101-0535 |
|---|---|
| Manufacturer | Digi International |
| Description | INTERFACE INTELL OPERATOR OP7200 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Video Outputs: | - |
|---|---|
| Digital I/O Lines: | 19/8 |
| Number of Cores: | 1 |
| Analog Input:Output: | 8:0 |
| Cooling Type: | - |
| Speed: | 22MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Watchdog Timer: | Yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| RS-232 (422, 485): | 4 |
| USB: | - |
| Core Processor: | Rabbit 2000 |
| Form Factor: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Expansion Site/Bus: | - |
| Size / Dimension: | 4.41" x 5.67" (112mm x 144mm) |
| Series: | OP7200 |
| Power (Watts): | 4W |
| Ethernet: | 10/100 Mbps (1) |
| Storage Interface: | - |
| Other Names: | 20-101-0535-ND 20-101-535 20-101-535-ND 201010535 316-1154 |
| RAM Capacity/Installed: | 128KB/128KB |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 65°C |
Introduce
We can supply 20-101-0535 , send us a request quote to request 20-101-0535 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 20-101-0535.The price and lead time for 20-101-0535 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 20-101-0535.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








