Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 2-50335-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 2-50335-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
2-50335-1
| Part No | 2-50335-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CONN RING CIRC 22-26AWG #2 CRIMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Insulation: | Non-Insulated |
|---|---|
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Length - Overall: | 0.329" (8.36mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insulation Diameter: | - |
| Detailed Description: | Ring Terminal Connector 2 Stud Circular 22-26 AWG Crimp |
| Width - Outer Edges: | 0.140" (3.56mm) |
| Termination: | Crimp |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Insulation: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | - |
| Series: | Solistrand |
| Thickness: | 0.018" (0.46mm) |
| Wire Gauge: | 22-26 AWG |
| Features: | Brazed Seam, Serrated Termination |
| Terminal Type: | Circular |
| Contact Material: | Copper |
| Contact Finish: | Tin |
| Stud/Tab Size: | 2 Stud |
Introduce
We can supply 2-50335-1 , send us a request quote to request 2-50335-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 2-50335-1.The price and lead time for 2-50335-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 2-50335-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 2-50335-1
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 2-50-3430 | 3M | TAPE REFLECTIVE WHITE 2"X 50YDS | RFQ >> | |
![]() |
2-50-3431 | 3M | TAPE REFLECTIVE YELLOW 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3432 | 3M | TAPE REFLECTIVE RED 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3435 | 3M | TAPE REFLECTIVE BLUE 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3437 | 3M | TAPE REFLECTIVE GREEN 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3903-BLACK | 3M | TAPE DUCT CLOTH BLACK 2"X 50YDS | RFQ >> |
| 2-50-3903-BLUE | 3M | TAPE DUCT CLOTH BLUE 2"X 50YDS | RFQ >> | |
![]() |
2-50-3903-GRAY | 3M | TAPE DUCT CLOTH GRAY 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3903-GREEN | 3M | TAPE DUCT CLOTH GREEN 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-3903-RED | 3M | TAPE DUCT CLOTH RED 2"X 50YDS | RFQ >> |
| 2-50-3903-WHITE | 3M | TAPE DUCT CLOTH WHITE 2"X 50YDS | RFQ >> | |
![]() |
2-50-3903-YELLOW | 3M | TAPE DUCT CLOTH YELLOW 2"X 50YDS | RFQ >> |
![]() |
2-50-SJ3000-BLK | 3M | 3M SJ3000 BLACK SCOTCHMATE HOOK | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-15A | E-T-A | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-16A | E-T-A | CIR BRKR THRM 16A | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-20A | E-T-A | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-25A | E-T-A | CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-4.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 4.5A 250VAC/50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-8A | E-T-A | CIRC BRKR THRM | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-H-10A | E-T-A | CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-H-15A | E-T-A | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-H-20A | E-T-A | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-H-25A | E-T-A | CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-K10-H-30A | E-T-A | CIR BRKR THRM 30A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-1.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
| 2-5000-P10-15A | E-T-A | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC | RFQ >> | |
![]() |
2-5000-P10-2.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-20A | E-T-A | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-2A | E-T-A | CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-3.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-6A | E-T-A | CIR BRKR THRM 6A | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-A3-H-10A | E-T-A | CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-0.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-1.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-10A | E-T-A | CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-12A | E-T-A | CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
| 2-5000-P10-H-15A | E-T-A | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC | RFQ >> | |
![]() |
2-5000-P10-H-1A | E-T-A | CIR BRKR THRM 1A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-2.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC/50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-20A | E-T-A | CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-25A | E-T-A | CIR BRKR THRM 25A 250VAC/50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-2A | E-T-A | CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-3.5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 3.5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-3A | E-T-A | CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-4A | E-T-A | CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-5A | E-T-A | CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-6A | E-T-A | CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-7A | E-T-A | CIR BRKR THRM 7A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-5000-P10-H-8A | E-T-A | CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC | RFQ >> |
![]() |
2-500L | Chemtronics | DESOLDER BRAID ROSIN 0.03" 500' | RFQ >> |








