Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 19348 010250 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 19348 010250 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
19348 010250
| Part No | 19348 010250 |
|---|---|
| Manufacturer | Belden |
| Description | CBL 3COND 18AWG |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Shield Material: | - |
|---|---|
| Length: | 250.0' (76.2m) |
| Jacket (Insulation) Thickness: | 0.0460" (1.168mm) |
| Voltage: | 300V |
| Shield Type: | - |
| Detailed Description: | 3 Conductor Multi-Conductor Cable Black 18 AWG 250.0' (76.2m) |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Conductor Strand: | 42/34 |
| Jacket Color: | Black |
| Conductor Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | Multi-Conductor |
| Jacket (Insulation) Diameter: | 0.328" (8.33mm) |
| Other Names: | BEL6185-250 |
| Wire Gauge: | 18 AWG |
| Number of Conductors: | 3 |
| Operating Temperature: | - |
| Shield Coverage: | - |
Introduce
We can supply 19348 010250 , send us a request quote to request 19348 010250 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 19348 010250.The price and lead time for 19348 010250 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 19348 010250.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












