Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 19-09-1099 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 19-09-1099 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
19-09-1099
| Part No | 19-09-1099 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | CONN RECEPTACLE 9POS .093 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Contact Type: | Male or Female |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 9 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.264" (6.71mm) |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | Crimp |
| Color: | Natural |
| Series: | 3191 |
| Connector Type: | Receptacle |
| Note: | Contacts Not Included |
| Other Names: | 0019-09-1099 0019-09-1099-P 0019091099 0019091099-P 19-09-1099-P 19091099 19091099-P 3191-9R1 39036094 WM1610 |
| Row Spacing: | 0.264" (6.71mm) |
| Pitch: | 0.264" (6.71mm) |
| Number of Positions: | 9 |
| Features: | - |
| Number of Rows: | 3 |
Introduce
We can supply 19-09-1099 , send us a request quote to request 19-09-1099 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 19-09-1099.The price and lead time for 19-09-1099 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 19-09-1099.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation









