Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1873741687 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1873741687 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1873741687
| Part No | 1873741687 |
|---|---|
| Manufacturer | Weidmuller |
| Description | CONDUCTOR MARKER CLI-C 02-18 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Legend: | Blank |
|---|---|
| Packaging: | 1000 per Reel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker, Slip-On 0.13" W x 0.71" L (3.4mm x 18.0mm) Yellow Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Cable Diameter: | 0.039" ~ 0.118" (1.00mm ~ 3.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Yellow |
| Series: | CLI C |
| Type: | Wire Marker, Slip-On |
| Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Size: | 0.13" W x 0.71" L (3.4mm x 18.0mm) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply 1873741687 , send us a request quote to request 1873741687 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1873741687.The price and lead time for 1873741687 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1873741687.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








