Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18115ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18115ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18115ACU
| Part No | 18115ACU |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | TWEEZER END CUTTER 15AP 4.53" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Cutter |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | End Cutter |
| Series: | Accu-Tek |
| Length - Overall: | 4.53" (115.0mm) |
| Other Names: | 18115ACU-ND 243-1190 |
| Material: | Carbon Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Cutter End Cutter 15AP 4.53" (115.0mm) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | 15AP |
Introduce
We can supply 18115ACU , send us a request quote to request 18115ACU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18115ACU.The price and lead time for 18115ACU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18115ACU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation










