Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18029ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18029ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18029ACU
| Part No | 18029ACU |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | TWEEZER POINTED FINE OC 3.54" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Fine |
| Series: | Accu-Tek |
| Length - Overall: | 3.54" (90.0mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Fine OC 3.54" (90.0mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | OC |
Introduce
We can supply 18029ACU , send us a request quote to request 18029ACU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18029ACU.The price and lead time for 18029ACU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18029ACU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








