Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18027 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18027 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18027
| Part No | 18027 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | TWEEZER POINTED FINE OA 4.72" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Fine |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 4.72" (120.0mm) |
| Other Names: | 18027-ND 18027USA |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Fine OA 4.72" (120.0mm) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | OA |
Introduce
We can supply 18027 , send us a request quote to request 18027 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18027.The price and lead time for 18027 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18027.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








