Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18023ARS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18023ARS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18023ARS
| Part No | 18023ARS |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | TWEEZER POINT FINE STRNG 4.75" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Tip - Type: | Fine |
| Length - Overall: | 4.75" (120.7mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Tweezers ESD Safe Pointed Fine MM 4.75" (120.7mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Pattern Number: | MM |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | ARTIS® |
| Other Names: | 243-1241 |
| Material: | Stainless Steel |
| Features: | ESD Safe |
| Tip - Shape: | Straight |
Introduce
We can supply 18023ARS , send us a request quote to request 18023ARS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18023ARS.The price and lead time for 18023ARS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18023ARS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








