Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 18-032.0052L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 18-032.0052L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
18-032.0052L
| Part No | 18-032.0052L |
|---|---|
| Manufacturer | EAO |
| Description | INDICATOR RED D9 WITH SINGLE-LED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Red |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | 10mA |
| Voltage: | 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Diffused 24V 10mA Round with Flat Top, 9.00mm Solder Lug |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.315" (8.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | 18 |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 9.00mm |
| Lamp Color: | - |
| Type: | LED |
| Other Names: | 18-032.0052L-ND 1948-1256 |
| Ingress Protection: | IP40 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply 18-032.0052L , send us a request quote to request 18-032.0052L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 18-032.0052L.The price and lead time for 18-032.0052L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 18-032.0052L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







