Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1722582114 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1722582114 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1722582114
| Part No | 1722582114 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | RCPT HSG DUAL V0 NAT TPA 14 CK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Contact Type: | Female Socket |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 14 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.138" (3.50mm) |
| Fastening Type: | Latch Lock |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 54 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Contact Termination: | Crimp |
| Color: | Natural |
| Series: | Ultra-Fit 172258 |
| Connector Type: | Receptacle |
| Note: | Contacts Not Included |
| Other Names: | 172258-2114 1722582114-ND WM11651 |
| Row Spacing: | 0.181" (4.60mm) |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Number of Positions: | 14 |
| Features: | Terminal Position Lock (TPA) Notched |
| Number of Rows: | 2 |
Introduce
We can supply 1722582114 , send us a request quote to request 1722582114 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1722582114.The price and lead time for 1722582114 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1722582114.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation











