Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1530B825 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1530B825 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1530B825
| Part No | 1530B825 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | FIXED IND 82UH 158MA 4.8 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Iron |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 82µH Unshielded Wirewound Inductor 158mA 4.8 Ohm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 82µH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.250" L (4.70mm x 6.35mm) |
| Series: | 1530 |
| Q @ Freq: | 41 @ 2.5MHz |
| DC Resistance (DCR): | 4.8 Ohm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 158mA |
Introduce
We can supply 1530B825 , send us a request quote to request 1530B825 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1530B825.The price and lead time for 1530B825 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1530B825.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








