Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1522NB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1522NB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1522NB
| Part No | 1522NB |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER SIDE TPRD FULL FLUSH 5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Full Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 5.00" (127.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Tapered, Relieved Full Flush 5.00" (127.0mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.11 lb (49.9g) |
| Shape: | Tapered, Relieved |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Erem® |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | 1576E 1576E-ND Q1655487A |
| Features: | Pneumatic |
| Capacity: | 1.6mm Dia Medium Wire |
Introduce
We can supply 1522NB , send us a request quote to request 1522NB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1522NB.The price and lead time for 1522NB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1522NB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 1522NB
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| 1522 | Global Specialties | DIG WATTMETER 20A TRUE RMS 1999W | RFQ >> | |
| 1522 | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> | |
![]() |
1522-3/4ST | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> |
![]() |
1522-ST | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> |
![]() |
1522-Y | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> |
![]() |
1522-YSY | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> |
![]() |
1522-YWY | Curtis Industries | CONN BARRIER STRP 22CIRC 0.375" | RFQ >> |
![]() |
15220 | Bussmann (Eaton) | DISCONNECT SWITCH 7 POLE | RFQ >> |
| 15220062401000 | HARTING | HAR-FLEX THR STR FEMALE 9.05MM 6 | RFQ >> | |
![]() |
15220062401333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
| 15220062601000 | HARTING | CONN RECPT 6POS 1.27MM SMD | RFQ >> | |
![]() |
15220062601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220065601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220066601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220082601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220082601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220085601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220086601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
1522010000 | Weidmuller | TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM | RFQ >> |
![]() |
15220102601000 | HARTING | HAR-FLEX PCR F 9.05MM 10P PL1 28 | RFQ >> |
![]() |
15220102601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220105601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220106601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
| 15220122401000 | HARTING | HAR-FLEX THR STR FEMALE 9.05MM 1 | RFQ >> | |
![]() |
15220122401333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
| 15220122601000 | HARTING | CONN RECPT 12POS 1.27MM SMD | RFQ >> | |
![]() |
15220122601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220125601000 | HARTING | HAR-FLEX PCR F 9.05MM 12P S4 280 | RFQ >> |
![]() |
15220126601000 | HARTING | HAR-FLEX PCR F 9.05MM 12P PL2 28 | RFQ >> |
| 15220162401000 | HARTING | HAR-FLEX THR STR FEMALE 9.05MM 1 | RFQ >> | |
![]() |
15220162401333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
| 15220162601000 | HARTING | CONN RECPT 16POS 1.27MM SMD | RFQ >> | |
![]() |
15220162601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220162602000 | HARTING | HARFLEX STR 9.05MM 16P PL1 S-PEG | RFQ >> |
![]() |
15220162602333 | HARTING | HAR-FLEX STR F 9.05MM 16P PL1 S- | RFQ >> |
![]() |
15220165601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220166601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
| 15220202401000 | HARTING | HAR-FLEX THR STR FEMALE 9.05MM 2 | RFQ >> | |
![]() |
15220202401333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
| 15220202601000 | HARTING | CONN RECPT 20POS 1.27MM SMD | RFQ >> | |
![]() |
15220202601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220205601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220206601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
| 15220262401000 | HARTING | HAR-FLEX THR STR FEMALE 9.05MM 2 | RFQ >> | |
![]() |
15220262401333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
| 15220262601000 | HARTING | CONN RECPT 26POS 1.27MM SMD | RFQ >> | |
![]() |
15220262601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |
![]() |
15220265601000 | HARTING | STRAIGHT FEMALE 9.05MM | RFQ >> |
![]() |
15220266601000 | HARTING | HAR-FLEX PCR F 9.05MM 26P PL2 28 | RFQ >> |
![]() |
15220302601333 | HARTING | HAR-FLEX STRAIGHT FEMALE 9.05MM, | RFQ >> |









