Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1404919 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1404919 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1404919
| Part No | 1404919 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CBL RIBN 2COND BLACK 328.1' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 328.1' (100.00m) |
|---|---|
| Insulation Resistance: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Jacket Color: | Black |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Pitch: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 90°C |
| Ribbon Width: | - |
| Voltage: | 300V |
| Detailed Description: | Flat Ribbon Cable Black 2 Conductors Flat Cable 328.1' (100.00m) |
| Conductor Material: | Copper, Bare |
| Shielding: | - |
| Conductor Strand: | - |
| Ribbon Thickness: | - |
| Ratings: | - |
| Jacket (Insulation) Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| First Conductor Mark: | - |
| Series: | - |
| Cable Type: | Flat Cable |
| Other Names: | VS-ASI-FC-PVC-UL-BK 100M |
| Wire Gauge: | 16 AWG |
| Number of Conductors: | 2 |
Introduce
We can supply 1404919 , send us a request quote to request 1404919 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1404919.The price and lead time for 1404919 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1404919.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







