Buy 105R-471GS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
105R-471GS
Part No 105R-471GS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 470NH 555MA 310 MOHM
Data sheet
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:470nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)
Frequency - Self Resonant:178MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):310 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:555mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Material - Core:Iron
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:470nH Unshielded Inductor 555mA 310 mOhm Max Nonstandard, 2 Lead
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Series:105R
Q @ Freq:35 @ 25MHz