Buy 103R-822KS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
103R-822KS
Part No 103R-822KS
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 8.2UH 195MA 2.5 OHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:8.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)
Frequency - Self Resonant:48MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):2.5 Ohm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:195mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:8.2µH Unshielded Inductor 195mA 2.5 Ohm Max Nonstandard, 2 Lead
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Series:103R
Q @ Freq:22 @ 7.9MHz