Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10351 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10351 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
10351
| Part No | 10351 |
|---|---|
| Manufacturer | Aven |
| Description | PLIERS COMBO FLAT NOSE 8.0" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tool Type: | Combination |
|---|---|
| Tip - Type: | Flat Nose |
| Length: | 8.00" (203.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Combination Pliers Flat Nose Serrated 8.00" (203.2mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | 0.6 lb (272.16g) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 10351AV 10351AV-ND 243-1437 |
| Features: | Includes Cutter |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Serrated |
Introduce
We can supply 10351 , send us a request quote to request 10351 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10351.The price and lead time for 10351 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 10351.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation











