Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1013148 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1013148 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1013148
| Part No | 1013148 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CONDUCTOR MARKER CARRIER OPEN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Legend: | Blank |
|---|---|
| Packaging: | 500 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker Carrier, Clip-On 0.59" W x 0.16" L (15.0mm x 4.0mm) Transparent Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Cable Diameter: | 0.264" ~ 0.394" (6.70mm ~ 10.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Transparent |
| Series: | CLIPLINE PATO |
| Type: | Wire Marker Carrier, Clip-On |
| Other Names: | 1013148-ND 277-12696 PATO4 |
| Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Size: | 0.59" W x 0.16" L (15.0mm x 4.0mm) |
| Operating Temperature: | -50°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply 1013148 , send us a request quote to request 1013148 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1013148.The price and lead time for 1013148 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1013148.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation











