Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100R15X225KV4E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 100R15X225KV4E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
100R15X225KV4E
| Part No | 100R15X225KV4E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Dielectrics, Inc. |
| Description | CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | SMPS Filtering |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Thickness (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2.2µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
| Lead Style: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Height - Seated (Max): | - |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Series: | TANCERAM® |
| Other Names: | 709-1063-2 |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply 100R15X225KV4E , send us a request quote to request 100R15X225KV4E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 100R15X225KV4E.The price and lead time for 100R15X225KV4E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 100R15X225KV4E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 100R15X225KV4E
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
100R-101J | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101K | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101M | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101N | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102F | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102G | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102H | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102J | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102K | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102M | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103F | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103G | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103H | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103J | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103K | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121F | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121G | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121H | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121J | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121K | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121M | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122F | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122G | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122H | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122J | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122K | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150J | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150K | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150M | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150N | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151F | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151G | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151H | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151J | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151K | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151M | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152F | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152G | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152H | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152J | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152K | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181F | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181G | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181H | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181J | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181K | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181M | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182F | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182G | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182H | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |






