Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 100R12-457B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 100R12-457B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
100R12-457B
| Part No | 100R12-457B |
|---|---|
| Manufacturer | Parlex Corp. |
| Description | CABLE FFC 12POS 1.00MM 18" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Length: | 18.0" (457.2mm) |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 12 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 18.0" (457.2mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Length - Exposed Ends: | 0.140" (3.56mm) |
| Other Names: | 1.00MM-12-18-B 100-12-457B 100R12457B 1431-BYY0168LN HF12U-18 |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Number of Conductors: | 12 |
Introduce
We can supply 100R12-457B , send us a request quote to request 100R12-457B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 100R12-457B.The price and lead time for 100R12-457B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 100R12-457B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 100R12-457B
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
100R-101J | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101K | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101M | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-101N | API Delevan | FIXED IND 100NH 304MA 170 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102F | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102G | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102H | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102J | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102K | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-102M | API Delevan | FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103F | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103G | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103H | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103J | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-103K | API Delevan | FIXED IND 10UH 53MA 5.6 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121F | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121G | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121H | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121J | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121K | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-121M | API Delevan | FIXED IND 120NH 335MA 140 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122F | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122G | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122H | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122J | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-122K | API Delevan | FIXED IND 1.2UH 125MA 1 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150J | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150K | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150M | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-150N | API Delevan | FIXED IND 15NH 492MA 65 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151F | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151G | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151H | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151J | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151K | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-151M | API Delevan | FIXED IND 150NH 313MA 160 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152F | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152G | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152H | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152J | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-152K | API Delevan | FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181F | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181G | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181H | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181J | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181K | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-181M | API Delevan | FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182F | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182G | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |
![]() |
100R-182H | API Delevan | FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM | RFQ >> |






