Buy 100R-821F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
100R-821F
Part No 100R-821F
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 820NH 155MA 650 MOHM
Data sheet
Tolerance:±1%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:820nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.065" (1.65mm)
Frequency - Self Resonant:160MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):650 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:155mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard, 2 Lead
Material - Core:Iron
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Packaging:Bulk
Detailed Description:820nH Unshielded Inductor 155mA 650 mOhm Max Nonstandard, 2 Lead
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Series:100R
Q @ Freq:35 @ 25MHz