Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1005211 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1005211 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1005211
| Part No | 1005211 |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Description | CABLE MARKER HOLDER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Legend: | Blank |
|---|---|
| Packaging: | 50 per Pkg |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Wire Marker Carrier, Cable Tie 1.57" W x 0.67" L (40.0mm x 17.0mm) Transparent Polyethylene (PE) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Cable Diameter: | 0.630" ~ 1.378" (16.00mm ~ 35.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Transparent |
| Series: | CLIPLINE |
| Type: | Wire Marker Carrier, Cable Tie |
| Other Names: | 1005211-ND 277-8218 KMK 3 KMK3 |
| Material: | Polyethylene (PE) |
| Size: | 1.57" W x 0.67" L (40.0mm x 17.0mm) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 80°C |
Introduce
We can supply 1005211 , send us a request quote to request 1005211 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1005211.The price and lead time for 1005211 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1005211.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












