Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1000APS12L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1000APS12L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
1000APS12L
| Part No | 1000APS12L |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | LINE FILTER 520VAC 1KA CHASS MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Configuration: | Three Stage |
| Voltage - Rated AC: | 520V |
| Current: | 1kA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Inductance: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Termination Style: | Terminal Post |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | APS |
| Filter Type: | Three Phase (Delta) |
| Other Names: | 4-1609114-7 CCM2101 |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
Introduce
We can supply 1000APS12L , send us a request quote to request 1000APS12L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1000APS12L.The price and lead time for 1000APS12L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 1000APS12L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation












