Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 10-50 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 10-50 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
10-50
| Part No | 10-50 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | XFRMR LAMINATED 500VA CHAS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 5V, Series 10V |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Single, Multiple Taps |
| Primary Winding(s): | Single, Multiple Taps |
| Current - Output (Max): | Parallel 100A, Series 50A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | 500 VA |
| Voltage - Isolation: | 1500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 17 lbs (7.7kg) |
| Height - Seated (Max): | 111.10mm |
| Center Tap: | Yes |
| Voltage - Primary: | 105V, 115V, 125V, 230V |
| Termination Style: | Solder, Quick Connect |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 133.40mm L x 139.70mm W |
| Series: | - |
| Type: | Laminated Core |
Introduce
We can supply 10-50 , send us a request quote to request 10-50 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 10-50.The price and lead time for 10-50 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 10-50.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for 10-50
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
10-5-1205 | 3M | TAPE ELECTRICAL AMBER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-1218 | 3M | TAPE INSULATING AMBER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-1430 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-2552 | 3M | TAPE DAMPING FOIL SIL 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-3380 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
| 10-5-3430 | 3M | TAPE REFLECTIVE WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> | |
![]() |
10-5-3431 | 3M | TAPE REFLECTIVE YELLOW 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-3432 | 3M | TAPE REFLECTIVE RED 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-3435 | 3M | TAPE REFLECTIVE BLUE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-3437 | 3M | TAPE REFLECTIVE GREEN 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-361 | 3M | TAPE GLASS CLOTH WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-363 | 3M | TAPE GLASS CLOTH SIL 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4004 | 3M | TAPE DBL COATED NATURAL 10"X 5YD | RFQ >> |
![]() |
10-5-4008 | 3M | TAPE DBL COATED NATURAL 10"X 5YD | RFQ >> |
![]() |
10-5-4016 | 3M | TAPE DBL COATED DBL SIDED NAT | RFQ >> |
![]() |
10-5-4026 | 3M | TAPE DBL COATED NATURAL 10"X 5YD | RFQ >> |
![]() |
10-5-4032 | 3M | TAPE DBL COATED NATURAL 10"X 5YD | RFQ >> |
![]() |
10-5-4052 | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4056 | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-420 | 3M | TAPE LEAD FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-421 | 3M | TAPE LEAD FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-425 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-427 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-431 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-433 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-438 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4380 | 3M | TAPE ALUM FOIL SILVER 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4462B | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4462W | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4466B | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4466W | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4492B | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4492W | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4496B | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4496W | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4611 | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4646 | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-465 | 3M | TAPE SPLICING CLEAR 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-467MP | 3M | TAPE ADHSV TRNSFR CLR 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-468MP | 3M | TAPE ADHSV TRNSFR CLR 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4905 | 3M | TAPE DBL COATED CLEAR 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4910 | 3M | TAPE DBL COATED CLEAR 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4926 | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4929 | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4930 | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4932 | 3M | TAPE DBL COATED WHITE 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4936 | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4941 | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4943F | 3M | TAPE DBL COATED GRAY 10"X 5YDS | RFQ >> |
![]() |
10-5-4949 | 3M | TAPE DBL COATED BLACK 10"X 5YDS | RFQ >> |






